Teknoloji

Hayatta Kalma Oyunu Kış Hayatta Kalma Çok Yakında

 
Hayatta kalma deneyimine adım atabileceğiniz ve o duyguyu yaşayabileceğiniz yapım, gerçekten keyifli bir deneyim içeriyor ve bağımsız bir geliştirici grup tarafından bizlere sunulması amaçlanıyor. Oyunda kışın soğuk mevsimlerde yolunuzu bulmaya çalışarak ilerliyorsunuz ve burada soğuk havalardan kurtulmaya ve aynı zamanda çevreyi keşfetmeye başlıyorsunuz.
 
Burada tam anlamıyla bir hayatta kalma deneyimine adım atabileceğimiz ve karakterimizi hayatta tutabileceğimiz yapımda farklı mekaniklerin bulunduğunu da belirtebiliriz ve burada diğer hayatta kalma mekaniklerinin yanı sıra ilgi çekici detayların da bulunduğunu söyleyebiliriz. Washington eyalet parkını dolaşıp farklı bölgelere doğru ilerleyebileceğimiz yapımda her bölgenin kendine has manzarası, atmosferi ve detayları bulunuyor. Ayrıca oyunda gece-gündüz döngüsü de mevcut. Bu döngü ile birlikte hem oyundaki atmosferin aniden değiştiği bir yapıyla karşılaşabiliyoruz hem de keyifli bir deneyim yaşayabiliyoruz.
 
Geliştirici ekibe göre oyun, diğer hayatta kalma oyunlarından farklı olarak bir zihinsel sağlık sistemine sahip. Bu ruh sağlığı sistemi ile gittiğiniz her yerde ruh sağlığınızı kaybetmemeniz ve aynı zamanda karakterinizi sağlam tutmanız gerekiyor. Diğer hayatta kalma unsurları ile karakterinizin açlığı, susuzluğu ve diğer unsurları ele aldığınız yapımda, başlangıçtaki niyeti de sabit tutmamız gerekiyor.
 
Elbette oyunda ruh sağlığı sisteminin nasıl çalıştığı ve nasıl bir biçimde ortaya çıktığı konusunda da pek çok merak konusu var. Ayrıca oyunun erken erişim sürümüyle satışa sunulacağını ve tam sürüme ulaşmasının biraz zaman alacağını belirtebiliriz. Bu durumda elbette ilk aşamada oyunda bazı hatalar olabilir ve eksikliklerle karşılaşabiliriz. Ancak ekip bu süreçte geliştikçe geri bildirimleri önemseyecek ve bizden alacağı geri bildirimlerle oyunu şekillendirecek. Geliştirme ekibi bu formda açıklamalarda bulunuyor ve biz de tam sürümü doğru bir şekilde almaya hazırlanıyoruz. Ayrıca tam sürüme ulaşmanın ne kadar süreceği ve erken erişim sürecinin ne kadar süreceği konusunda da bir bilgi bulunmuyor.
 
 
 
Hayatta kalma oyunları genel olarak oyuncular tarafından seviliyor ve geliştirici gruba göre bu oyun, bu türü bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Oyunda pek çok ilgi çekici mekaniğin bulunduğunu söyleyebiliriz ve bu mekanikler arasında dinamik dövüşler, gizlilik, bölge oluşturma, zihinsel sağlık sistemi ve daha fazlası yer alıyor. Ayrıca buradayken birden fazla oyun modundan da yararlanabilirsiniz. Bu modlarla kendi oyununuzu özelleştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz oyun modu ne olursa olsun elbette tek oyunculu veya çok oyunculu formatta oyundaki yerinizi alabilir ve kendi oyun formunuzu oyuna uyarlayabilirsiniz. Burada elbette farklı durumlarda deneyim kazanmak için kendi stratejinizi ve planınızı oyuna dahil edebilirsiniz. Çünkü burada hayatta kalmak çok güçlü bir mücadelenin başlangıcını temsil ediyor.
 
Ayrıca oyunda geçirdiğiniz süre boyunca hayatta kalmak için çevreyi keşfedebilir, farklı alanlara doğru ilerleyebilir, etkileşime girebileceğiniz ve dalabileceğiniz farklı evlere girebilir ve ayrıca buralardan çeşitli kaynaklar elde etmeye çalışabilirsiniz. Elbette burada yiyecek ve içecek bulmanın önemi büyük. Bu önemiyle karakterinizin açlığını öne çıkarıyor ve burada tabi ki karakterinizin ölmemesi için yeme içme konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Bunlara dikkat ettikten sonra diğer unsurlara da göz atabilirsiniz.
 
 
 
Oyunda karla kaplı yerlerde farklı bölgelere doğru ilerlediğinizden bahsetmiştiniz. Bu ilerleme ile elbette karla kaplı ormanlara dalabilir, dağlara doğru ilerleyebilir ve bu dağları dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Ayrıca donmuş göller ile oyundaki yerinizi alabilir, aynı zamanda kendinizi tehlikeli topraklarda da bulabilirsiniz. Bu bölgeler son derece keyifli atmosferleriyle ön plana çıkıyor ve aynı zamanda burada ölümcül hayvanlarla ve vahşi yaratıklarla mücadele etmeye çalışıyorsunuz. Zorluk ve kış koşullarının faydaları: Üretimde oyunda bulunduğunuz süre boyunca bu zorlu kış koşullarını aşmak için elbette kendi hamlelerinizi oynayabilirsiniz, ayrıca farklı koşullara da hazırlıklı olmanız gerekir. Kendinizi soğuktan korurken bir yandan da kendinizi hayatta tutacak eşya ve kaynakları bulmaya çalışıyorsunuz. Bunlarla yemek pişirebilir, barınak bulabilir ve dinlenebilir. Elbette oyunda bunları yapmak çok önemli ve bunların temel unsurları oluşturduğunu söyleyebiliriz.
Bu tür oyunlarda elbette biz orada olduğumuz sürece bölgeleri ilk ziyaret eden biz değiliz. Diğer canlıların ve yırtıcı hayvanların da bulunduğu üretimde elbette ateş çok önemlidir. Çünkü burada elinizde tuttuğunuz ateş kaynağı en değerli kaynaklardan biridir. Bu ateş kaynağı ile birçok unsuru bir arada karşılayabilir ve kendinize birçok fayda sağlayabilirsiniz. Ateşle düşmanlara yani vahşi hayvanlara saldırabilir ve onları korkutup kaçırabilir; Öte yandan ısı kaynağı olarak kullanabilir ve bu ateşle yemek pişirebilirsiniz. Dolayısıyla ateş kaynağı oyunda oldukça önemli olan çeşitli mekanikler arasında yer alıyor ve bunu ön plana çıkarmak sizin işiniz. Ateşi her zaman elinizde tutmak aynı zamanda ışık kaynağı görevi de görür. Bu kaynağı dikkatli kullanmanız ve ateşi daima elinizde tutmanız gerçekten önemli.
Nitekim soğuktan korunmak için oyunda barınakların bulunması gerekiyor. Elbette kapalı veya yanları kapalı bir yer bulduğunuzda dua edebilirsiniz. Çünkü oyunda kış şartlarının kuvvetli olduğu bir yapı ile çevreyi keşfetmeye başlıyorsunuz ve kendinizi bu ortamda barınaklarla bulabiliyorsunuz. Bunun dışında kendinizi uzun zaman önce yok olmuş ve insanların terk ettiği bir kasabada bulabilir, bunları keşfedebilir ve farklı alanlara doğru ilerleyebilirsiniz. Park, bahçe ve daha fazlasına geçebilirsiniz. Öte yandan oyunu oynarken çevreyi keşfetmek için elinizden geleni yapıyorsunuz ve burada farklı hikayeleri de keşfedebiliyorsunuz.
 
 
 
Kasabanın tarihini keşfedebilir, bu hikayeleri ortaya çıkarabilir ve bu keşiflerle birlikte ipuçları bulabilirken aynı zamanda tuzaklardan da kaçınmanız gerekiyor. Çünkü etrafta daha önce insanların kurduğu çeşitli tuzaklar var. Bu tuzakları aşmak ve kendimizi terk edilmiş binaların içinde bulmak da oyundaki diğer unsurlardan bazıları. Oyunda çevreyi keşfetmek ve kaynak bulmak çok önemli. Aslında bu unsurlar oyunun özünde yer alıyor. Ne kadar çok keşfedersek o kadar çok yiyecek ve içecek kaynağıyla karşılaşabilir ve envanterimize ekleyebiliriz.
 
Öte yandan oyunda kendi kaynaklarımızı ve ekipmanlarımızı topladığımız bir envanter sistemi yani çantamız var. Bu envanter sistemi ile kendi kaynaklarımızı düzenleyip farklılaştırabiliyoruz. Aynı şekilde buradan yiyecek ve içecek alıp sırt çantamıza atabiliriz. Bu kaynaklarla kendi bölgemizde inşaat yapmak için çeşitli kaynakları kullanabilir ve aynı zamanda oyunda ilerleyebiliriz. Tabii ki oyun içerisinde kendi bölgemizi korumak ve bu bölgede kendimizi korumak ana hedeflerimizden biri. Çünkü etraftaki yabani hayvanların bulunduğu ve kış koşullarının zor olduğu bu bölgede kendi bölgemizi kurmak oyunda yapabileceğimiz en iyi hamleler arasında yer alıyor.
 
Kişisel eşyaları bulabildiğimiz, çeşitli rakamları ortaya çıkarabildiğimiz yapımın arka planındaki hikaye, çeşitli ipuçlarıyla bizlere aktarılıyor, yer yer ilginç detaylara da rastlayabiliyoruz. İşimize yarayacak şeyleri bulabileceğimiz, kaynak arayabileceğimiz çevreyi keşfetmek ve üretimde geride bıraktıkları her unsuru bulmak büyük önem taşıyor. Çünkü zaten arka planda olan hikayenin özü, çevreyi keşfederek ve bulduğumuz ipuçlarıyla ortaya çıkıyor. Bununla oyunda ilerleme kaydettiğimizi anlayabiliriz. Bu tür oyunlarda elbette hikaye arka planda kalan ancak ön plana çıkmayan unsurlar arasında yer alıyor. Nitekim diğer hayatta kalma oyunlarında da elbette hikaye biraz daha arka planda kalıyor ve hayatta kalma unsurları ön plana çıkıyor. Dolayısıyla bu oyunda da aynı hikaye içerikleriyle karşılaşabiliyoruz. Ancak elbette bir hikayeye dair beklentimizi yüksek tutmamak lazım.
 
 
Hayatta kalmayı doyasıya yaşayabileceğiniz üretimde, havanın hızla değiştiğini ve her türlü hava koşuluna karşı hazırlıklı olmanız gerektiğini göreceksiniz. Çünkü oyunda geçireceğiniz süre boyunca yaralanmalardan, hastalıklardan ve diğer faktörlerden çok çabuk etkileneceksiniz ve bu hava koşullarıyla birlikte hem sizi hem de diğer canlıların yaşam koşullarını etkileyecektir. Dolayısıyla oyunda gerçekten dikkat çekici bir yaratık, atmosfer ve görsellerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Her türlü faktörden etkilenebileceğiniz, dağlardan yamaçlara çıkabileceğiniz, zirvelere çıkabileceğiniz ve hava koşullarının doğrudan değiştiği üretimde her türlü hava koşuluna hazırlıklı olmanız gerekiyor. Ve soğuk havaların arttığı, kar fırtınasının yaşandığı bir yerde elbette sığınacak ve sığınacak bir yer bulmanız gerekiyor. Bu oyunda hızlı hareket etmeniz ve hızlı düşünmeniz gereken anlarla karşılaşabilirsiniz ve bu da sizi hayatta kalma koşullarının ustası yapacaktır. Dolayısıyla oyunda bu tarz mekaniklerin bulunduğunu belirtebilir ve gerçekçi bir mekanikle oyundaki yerinizi alabilirsiniz.
Bunun dışında elbette yukarıda da belirttiğimiz gibi soğuktan, susuzluktan, açlıktan, fiziksel ve zihinsel yorgunluktan korunmanız ve bunlara tam anlamıyla hazırlıklı olmanız gerekiyor. Endişelenmeniz gereken 5 ana unsurun olduğu imalatta işler bunlarla da bitmiyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi değişen hava koşulları, sizi etkileyen kuvvetli hava koşulları ve diğer çevresel faktörler bu faktörleri doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle takip etmeniz ve dikkat etmeniz gereken pek çok şey var. Bu durumların üstesinden gelebilmek için elbette oyunda biraz daha vakit geçirmeniz ve oyunun mekaniklerine alışmanız gerekiyor.
 
Bu tür oyunlarda elbette deneyerek, keşfederek ve tıklayarak çeşitli mekanikleri öğrenebilir ve bu sayede oyun içinde rastgele olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında beklenmedik olaylar karşısında birini kurtarıp kurtarmayacağınıza da karar verebilirsiniz ve aynı zamanda olayların daha da kötüleşip ilerlemeyeceği tercihlerinize göre değişiklik gösterebilir. Farklı mekanikler ve ilgi çekici detaylarla bizlere sunulmayı amaçlayan oyunda, orada kimsenin olmadığını bilerek ıssız diyarlara doğru ilerleyebilir ve orada kendi becerilerimizi geliştirmeye çalışabiliriz. Adaptasyon sistemi ile burada hayatta kalma becerilerimizi arttırıp daha fazla soğuktan veya diğer unsurlardan korunabiliriz. Oyunun bu tarz mekaniklere ve açılabilir içeriğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
 
Zihnimizi gerçek anlamda adapte edebildiğimiz, yorgunluğumuzu zihnimizin derinliklerinden atabildiğimiz üretimde aslında her şey yorgunluk belirtileriyle başlıyor. Tabi ilk etapta bu yorgunluğu üzerimizden atamazsak ve günlerce uyumazsak bu durum zihnimizdeki niyetleri etkiler ve artık kötü niyet ve psikolojiye sahip olabiliriz. Sadece yorgunluk değil, açlık, susuzluk gibi diğer faktörler de zihnimizin derinliklerini etkileyebilir ve burada psikolojik baskılarla karşı karşıya kalabiliriz. Mesela var olmayan bir şeyi olmuş gibi görebiliriz ve bu da ruh halimizi büyük ölçüde etkileyen unsurlar arasında yer alır. Zihnimiz açlıktan ya da diğer unsurlardan çok fazla etkileniyorsa bu erken dönemde sorun haline gelebilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu konuları bir arada ele almaya çalışırken zihinsel ve ruhsal zorluklar da aynı anda ortaya çıkıyor ve bu da elbette size daha güçlü bir oyun sunacağını gösteriyor. Bunun dışında çeşitli halüsinasyonlar yaşamak, olmayan şeyleri varmış gibi görmek gibi zorluklar da ortaya çıkar. Bunlarla birlikte elbette oyuna katılmak istemezsiniz. Bu nedenle oyunda bu gibi durumlara dikkat etmeniz ve karakterinizi her türlü durumdan uzak tutmanız gerekiyor.
Oyunda ayrıca avlanabileceğiniz bir mekanik de mevcut. Burada geyikleri, tavşanları ve diğer hayvanları tespit edebilir, etlerinden veya diğer eşyalarından faydalanabilirsiniz. Bu nedenle oyun sırasında aç kalmamak ve kendinize yiyecek bulmak için bu hayvanları avlayıp elinizdeki sopayı onlara karşı atabileceğiniz gibi elinizdeki sopayı da mızrak şeklinde kullanabilirsiniz. Ayrıca yapımda gizli çimlerin ortasından yaklaşıp bir geyiğin arkasından ulaşabileceğiniz gizlilik unsurlarının da yer aldığından söz edilebilir. Eğer seni görürse elbette çekip gidebilir. Bu nedenle oyunda gördüğünüz avı avlamak için yavaş hareket etmeniz ve onlara belli bir açıdan yaklaşmanız gerekiyor. Ve sonra onları menzilli silahınızla gerçekten avlamalısınız. Gerçek avlanma kombinasyonları ile kendi avınızın davranışlarını inceleyebilir, hayvanları yakalamak için elinizden gelenin en iyisini yapabilir, tuzaklar kurabilir ve daha fazla mekanikle onları yenebilirsiniz.
 
 
Oyunda soldan ve sağdan çeşitli kaynakları toplayarak elbette elinizde silah olarak kullanabileceğiniz çeşitli yapılara sahip olabiliyorsunuz. Bu nedenle yukarıda da belirttiğim gibi bir sopa bulduğunuzda onu mızrak haline getirmeyi deneyebilir ve fırlatılabilir bir mızrak silahıyla oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Bunun dışında elbette bu çubukları biriktirip keskinleştirerek çevreyi çiftler halinde düzenleyebilir ve böylece yırtıcı hayvanlardan kendimizi koruyabiliriz. Kendi bölgemizi kurabildiğimiz ve sınırlı kaynaklarla yer alabileceğimiz üretimde elbette her zaman kaynak toplamak ve etrafımızdaki olayları incelemek çok önemli. Yaşayan bir dünya olduğu için etrafımızda oluşan bir ortam olduğunu ve bu ortamda hayatta kalmaya çalıştığımızı söyleyebiliriz. Dolayısıyla tüm bu unsurlara dikkat etmek ve oyundayken bu unsurlarla hayatta kalabilmek ana hedefler arasında yer alıyor.
 
 
Oyunda sınırlı kaynaklar olduğu için bir işe başlamadan önce öncelikle bunları düşünmeniz gerekiyor ve iki kere düşünmenizi gerektiren bir yapıyla karşılaşabiliyorsunuz. Bıçak, sopa ve diğer eşyalar dahil olmak üzere çeşitli silahlar alabiliyorsunuz ve bu silahlarla hem kendinizi koruyabilir hem de o işin üstesinden gelebilirsiniz. Bunun dışında elbette karakterinizle birlikte hareket edebilir, onunla birlikte zıplayabilir, daha yükseğe tırmanabilir, mantıklı seçimler yapabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Karakterinizin üretimde hızlı koşabileceğiniz veya eğilerek yaklaşabileceğiniz belirli temel mekanikleri ve hareketleri vardır.
 
Bunlarla oyunda kendi yolunuzu çizebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi arka planda bir hikayenin anlatıldığı ancak bu hikayenin bizim keşiflerimizle ortaya çıktığı yapım, yakın gelecekte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu tarz oyunları seviyorsanız bu oyuna göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Bu oyunun Steam sayfası şu an açık olup, dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün bildirim alabilirsiniz.

saricamajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler